13-22 сентября 2013


Новости

Гогольfest - день другий: 130 музикантів оркестру, зцілення поетом, Мапа ріки – це ще не все, з чим вчора зустрілися в арт-кластері


Другий день фестивалю відзначився прем’єрними показами стрічок в рамках «Альманаху Гогольfest». Молоді режисери протягом місяця знімали фільми на території фестивалю. Їхнім завданням було відобразити створення ідеального світу за допомогою творчості та любові. Вийшло досить професійно, адже роботи за образним наповненням, техніками зйомки та монтажу не поступаються зразкам сучасного світового кінематографу.

А от центральною подією академічної музики на цьогорічному фестивалі став проект «Едуард Атєм’єв: Цивілізація». Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України та Академічний хор ім. Платона Майбороди Національної радіокомпанії України виконували упродовж двох годин музику російського композитора, творця культових композицій до фільмів «Соляріс» Андрія Тарковського, «Сибірський цирульник» Нікіти Михалкова, «Гомер і Едді» Андрія Кончаловського.

Шанувальники фортепіанної музики поринули в мелодії XX-XXI століття. Допоміг їм це зробити український піаніст Володимир Лавриненко, котрий зараз мешкає і викладає у Швецарії. Найтонші відтінки музичного різноманіття, технічність і водночас «діалогічність» створили особливий настрій слухачам.

Усі відвідувачі фестивалю могли стати свідками резонансного вуличного перформенсу, назва якого говорить сама за себе - «Малювання на автомобілі за допомогою ключа,  цвяха та викрутки». Творцем дійства є скандальний художник Вадим Моїсеєнко. На дорогому спортивному авто він за допомогою цвяха вигравіював космонавта та напис «Будущее отменено». Таким чином художник виражає своє ставлення до сучасних цінностей. 

Ще одним доказом того, що Гогольfest – фестиваль без кордонів, став перфоменс загадкового поета Олександра Дельфінова (Смірнова). Він провів церковну службу, де провідником між Богом і слухачами є не священик, а поет. Після сеансу поезії кожному присутньому гарантували зцілення. Тексти Дельфінова заборонені в деяких містах Росії. Поет не боїться користуватися у свої віршах ненормативними слівцями. 

Одним з найбільш очікуваних подій Гогольfestу-2013 став концерт  за участі поляків Karbido, чехів Metamorphis та українців ДахаБраха. Metamorphis представили яскравий сет інструментальної психоделіки. А ДахаБраха і Karbido об’єдналися для нового проекту «Мапа ріки». Українські народні пісні були піддані подвійній обробці – фірмовій «дахабрахівській» та арт-роковій «карбідівській». Вийшло дуже драйвові і концептуально. Колективи планують записати напрацьований матеріал та концертувати з ним надалі.

А завершили фестивальний день і разом з цим відкрили Opening night російські електронники Mujuice та Ishome. Вони змусили своїх прихильників і просто відчайдухів залишитись ночувати на фестивалі, незважаючи на дощ. Допомагав не замерзнути коктейль з мінорної електроніки, ембіенту та біту.

Ви можете мати живі трансляції на вашому сайті просто з майданчиків фестивалю за допомогою BeTV - нашого фестивального телебачення!