13-22 сентября 2013


Новости

Гогольfest?: день 4 - Мінімалізм у музиці, трохи ностальгії і театр по-француз?ьки


Музика «емоційного мінімалізму» у проекті української скрипальки Мирослави Которович була представлена через унікальне поєднання в одній програмі творів композиторів останніх двох століть від України до Японії. Це був виступ нового Камерного ансамблю Мирослави Которович ArteХаттА. На камерній сцені окремі твори виконували KYIV Classic Accordion duo, український композитор і віолончеліст Золтан Алмаші  та Євген Ульянов і солістка Національної опери України Сусанна Чахоян

А в кінотеатрі провів майстер-клас засновник московського кіноклубу СИНЕ ФАНТОМ Андрій Сильвестров. Він є автором багатьох кіно- та відео проектів, брав участь у фестивалях в Мюнхені, Брюсселі, Москві. На Гогольfest Сильвестров привіз свою стрічку про розвиток російського мистецтва в 1990-х роках під назвою «Якиманка. 90-ті». 

В аудиторіумі пройшла лекція «Креативне село. ІЗОЛЯЦІЯ. Донецьк». Організатори творчого майданчика «Ізоляція» Крістс Ернстсонс, Ольга Єфімова і Костянтин Леоненко презентували проекти розвитку Донецька у найрізноманітніших сферах: архітектура, екологія, технології та інновації, освіта, сільське господарство.
 
Вулична музична сцена стала легендарною, адже на ній зібралися легенди київського андерграунда. Точніше їх зібрав Анатолій Весклярський, який представив черговий ДжемМікс на цьогорічному фестивалі. Поринути в ностальгію можна було із Олегом Лапоноговим («Табула раca»), Олександрою Потьомкіною («Перон»), Олексієм Гавриловим («Затерянный мир»), Олексієм Макетом («Ivanov Down») та іншими.
 
Органічним завершенням фестивального дня була вистава «сТАНЦІя» французького режисера Стефана Рікорделя. Вона є своєрідним результатом поступу театру в напрямку перформативного мистецтва. Мінімум тексту, максимум видовищ. Потужна музика Dakh Daughters, дівчата, вбрані у балетні пачки, сцена, вкрита снігом, висяча ванна. А за допомогою спеціального обладнання на стінах заводу проектувалися емоції акторів. Попри те, що вистава демонструвалася не вперше, вона зірвала глядацькі овації.
 
Не забудьте, що цього року BeTV - наше фестивальне телебачення! І ви можете мати живі трансляції на вашому сайті просто з майданчиків фестивалю!
 
Фоторепортаж від офіційного фотопартнера Repor.tohttps://www.dropbox.com/s/e86ukc5p39roiqr/gogolfest%202013%20day%2004.zip