13-22 сентября 2013


Новости

Гогольfest?: ДЕНЬ 6 - Як Дах ховав від дощу


Усі жайворонки стали свідками пробудження Даху. Фестиваль цього дня відкрився о 8 ранку. Якщо вам здається, що по театрах зрання не ходять, то ви глибоко помиляєтеся. Вистава «…Дах…Ранок…» зібрала повну залу! Атмосфера була по-справжньому тепла і дружня. Кожному, хто пожертвував зайвими хвилинами сну заради мистецтва і завітав у промзону рано-зранку, окрім вражень, дісталася філіжанка кави і невеликі презенти від дахівців.
 
На літературному майданчику розгадували таємничу постать Гоголя. Іван Малкович та Павло Михед читали гоголівські шедеври, розповідали комічні історії дитинства Миколи та презентували академічне видання 7-томника творів Гоголя українською мовою. Зачепили тему національності письменника. Зійшлися на тому, що Микола Гоголь - геніальний український митець, який став російським класиком.
 
Якщо вас цікавлять концептуальні задуми, то ви дарма пропустили лекцію від АмнезіЯ project. Це літературно-мистецький мультимедійний проект, який курує Олександр Михед. Тут письменники, художники, музиканти об’єднані спільною темою – темою пам’яті. Створення проекту є логічним продовженням роману Олександра Михеда під назвою «Амнезія». Родзинкою лекції став відеоролик, де люди на камеру відповідали на питання: «Що б ви хотіли забути, але знаєте, що ніколи не забудете?». Слухачі лекції також задумалися над цим питанням.
 
Можна цілодобово читати «Цілободово2». Це серія з трьох збірок, яку презентували поети Павло Коробчук, Богдан-Олег Горобчук та Олег Коцарев. Насправді «Цілодобово2» це три творчі одиниці, різні зовні та всередині, але єдині у прагненні бути почутими. Презентація була дуже затишною і більше нагадувала зустріч друзів. Автори читали свої вірші, пахло спеціями глінтвейну, а злива на вулиці акомпонувала римам. 
 
ULTRA VAGUE FESTIVAL очевидно підкорив серця шанувальників справжньої інді-музики. Доказом цьому є запальні танці під сценою в ритм швидких бітів. Це був перший фестиваль альтернативного лейблу Ultra Vague Recordings. Не приховаєш, що концерт їм вдався на славу. Музичну сцену розривали   ИЯ, Cherokey,  MAiAK і QNG. Гості фестивалю почули чимало - від якісного сінті-попу до нойз-року та пост-панку. Навіть не надто довершена робота звукорежисерів не змогла зіпсувати свято хорошої альтернативи. Закривала вечір неперевершена Sophie Villy – грузинська співачка, котра вже підкорює американський шоу-біз. Її чарівний голос у супроводі гітари демонструє, що талант від Бога важливіший за будь-які технічні новинки та прибамбаси.
 
Режисер театру «ДАХ» Влад Троїцький вкотре опинився у центрі подій. Точніше його вистава, яка влаштувала справжній ажіотаж. На спектакль «…ДАХ…Ніч» випадково продали більше квитків, ніж було глядацьких місць. Пощастило зайти до зали найбільш настирним, хто зміг оперативно протиснутися крізь натовп. А ті, що стояли позаду, на жаль, лишилися ні з чим.  Довелося здавати квиток і забирати гроші назад, адже цього разу організатори були вкрай категоричними. Звичайно, прикро, але всі поставилися до цього з розумінням. Побачити дійство на власні очі вдалося ста обраним, тому що саме на стільки глядачів була розрахована вистава.
 
BeTV - наше фестивальне телебачення! Тому ви можете переглядати он-лайн трансляції з усіх майданчиків фестивалю.