13-22 сентября 2013


Новости

Сцена академічної музики «Музичний неф» на ГОГОЛЬFEST 2013: нове обличчя української музичної спільноти


Організатори музичних подій: Дім освіти та культури «Майстер Клас» та компанія KM Core
Програмний куратор: Ірина Плехова
Творчий куратор: Мирослава Которович 
Технічні партнери: компанія «АЛВІСС», Спілка звукорежисерів України

 
18 музичних проектів нової академічної музики цьогоріч буде представлено на новій камерній сцені «Музичний неф». Назва локації невипадкова й безпосередньо відтворює філософські засади, за якими відбувалася підготовка програми 2013 року. Концепт «Храму» як провідної ідеї усіх подій на ГОГОЛЬFEST 2013 втілений у нашому концепті нефу, адже музика виписує нову архітектуру людського сприйняття, співіснування, співзвуччя людських ідей, почуттів, емоцій, дій. Завдяки музиці людина здатна оновити, а то й вибудувати власний простір. 
 
Водночас 2013 року вдалося здійснити своєрідний прорив у «музичну спільноту» і відкрити її на ново. Адже поруч із тими постатями в українській музиці, які в останні роки значно пожвавлювали музичний процес своєю творчістю, постійними експериментами, що виходять за традиційне уявлення про існування класичної музики в Україні і були постійними учасниками ГОГОЛЬFEST від першого року його існування (зокрема, це  українська скрипалька Мирослава Которович, композиторка Вікторія Польова, New Era Orchestra, Національний ансамбль солістів «Київська Камерата», Національний камерний ансамбль «Київські солісти», Ensemble Nostri Temporis та багато інших виконавців), до фестивалю долучилися інші національні колективи. Вони будуть представлені у новому для себе форматі - «нефілармонійному». Так, один із найбільших і найпомітніших наших проектів «ЕДУАРД АРТЄМ’ЄВ: Цивілізація» (що познайомить з музикою легендарного російського композитора Е. Артєм’єва) у творчій співпраці з композитором реалізовує Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України (диригент – Микола Лисенко) та Академічний хор ім. Платона Майбороди Національної радіокомпанії України (диригент – Юлія Ткач). А прем’єру твору Вікторії Польової «Ангелогласіє» виконає жіночий хор Національної заслуженої академічної капели України «Думка» (художній керівник – Євген Савчук, диригент – Оксана Никитюк).
 
ГОГОЛЬFEST 2013 – це, звісно, і народження. Ми маємо одразу кілька неординарних історій. Зокрема, народження нового камерного ансамблю Мирослави Которович «АrteХаттА», який 16 вересня представить програму «KRAPLYNY : МІНІМАЛІЗМ +». Ще одна історія народження – це народження експерименту. У цьому ж проекті спільно з «АrteХаттА» виступатиме зірка української оперної сцени Сусанна Чахоян. Такі творчі експерименти завжди мають продовження, яке, сподіваємося, незабаром відкриє ще одну цікаву сторінку в українському музичному процесі. Власне 17 вересня шанувальники музики зможуть почути іще одну таку історію – втілення співпраці найвідомішого у світі сучасного українського композитора Валентина Сильвестрова з проектом «ТЕЛЬНЮК: Сестри». Практично кожна програма – це народження нового: співпраці, репертуару, самої МУЗИКИ.
Відзначимо, що програма нашої сцени «Музичний неф», усе різноманіття експериментів і перетинів у часі і просторі виконавців і композиторів, стала можлива лише завдяки Дому освіти та культури «Майстер Клас». Адже саме тут упродовж року відбуваються постійні музичні проекти («Класика по п’ятницях», численні конкурси і фестивалі), до яких залучені більшість активних в українському та світовому музичному просторі виконавців, композиторів, диригентів. Фактично Дім освіти та культури «Майстер Клас» виконує особливу роль у творенні нового обличчя класичної музики – відкритої до світу, слухача, колег. При підтримці компанії KM Core всі ці ідеї вдається втілити на найвищому рівні. 
 
Акредитація на прес-конференцію з приводу відкриття сцени 16 вересня о 15 годині: 093 7671483 (Ірина Плехова)