13-22 сентября 2013


Театр

Метою театральної програми ГОГОЛЬFEST-2013 є знайомство з сучасним міжнародним і українським театральним досвідом, а також сприяння формуванню та розвитку національного театру.

Традиційно міжнародна театральна програма представить цікаві театральні новинки українських режисерів, а також режисерів з Росії, Польщі, Литви, Іспанії, Чехії, Угорщини, Франції, Німеччини та ін.

Втретє на ГОГОЛЬFEST пройде Шоукейс української молодої режисури, який презентує панораму сучасного українського театру за останні два роки. Цьогорічний Шоукейс відбудеться у партнерстві з Національним центром театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, який самостійно проводить в квітні Фестиваль молодої режисури. Дана співпраця сприятиме розширенню географії і напрямків Шоукейсу.

У серпні буде функціонувати Міжнародний центр інноваційної режисури, який стане майданчиком для спільних театральних проектів за участю українських акторів, сценографів, художників-постановників та молодих режисерів з Росії і країн Європи. Міжнародний центр інноваційної режисури стане місцем реального міжкультурного співробітництва та обміну досвідом, налагодження міжнародних творчих зв'язків, підвищення професійного рівня молодих діячів театру. Міжнародний центр інноваційної режисури є новим витком Лабораторії Сучасної Драматургії (ЛСД) – проекту фестивалю 2009 року, основна ідея якого полягала в формування сучасної української драматургії через створення театрального середовища, об’єднавши драматургів, режисерів, акторів для співпраці у контексті нової драми. Тоді задля реалізації проекту були запрошені українські, російські та європейські драматурги, режисери та театральні діячі, які проводили відкриті майстер-класи. Вистави, поставлені під час проекту «Міжнародний центр інноваційної режисури», будуть представлені в рамках театральної програми ГОГОЛЬFEST-2013.

Відкрита програма фестивалю надасть можливість театрам і студіям, чиї вистави не увійдуть до основної театральної програми, презентувати свої постановки на партнерських майданчиках фестивалю.